Nowoczesne usługi szklarskie w Lublinie

 tel.516 66 55 53 

 

szklarz w lublinie

szklarz w lublinie

 

  Szkło wykorzystywane w naszej pracowni w Lublinie  
   

 

  Wzrastająca tendencja do wykorzystywania szkła w budownictwie inspiruje nas do sięgania po nowoczesną technologię w pracach wykończeniowych wnętrz.

Produkty wykonane ze szkła dają możliwość wielu nowych zastosowań jako elementy użytkowe a także jako nowoczesna dekoracja

Cechuje je wysoka estetyka, trwałość, łatwość utrzymania w czystości, a wykonane z odpowiedniego rodzaju szkła są również bezpieczne w użytkowaniu

 

Lacobel - lakierowane szkło, elegancka i praktyczna alternatywa dla glazury

      Lacobel jest szkłem float pokrytym z jednej strony lakierem wysokiej jakości, który zapewnia bardzo gładki i regularnie błyszczący wygląd. Posiada przyjemny, estetyczny, jasny wygląd oraz atrakcyjne, długotrwałe wykończenie. Lakier, który stosowany jest na szkle Lacobel jest przyjazny środowisku.  Szkło lakierowane Lacobel dostępne jest również w wersji bezpiecznej SAFE. Wówczas polipropylenowa folia naklejana jest na tylną stronę szkła zapewniając bezpieczeństwo.

 

Lacomat - lakierowane szkło matowe

     Składa się z tafli przezroczystego szkła Float pokrytej z jednej strony lakierem wysokiej jakości. Lakier jest nakładany na specjalnie wyselekcjonowane, duże tafle szkła w sposób zapewniający regularną i gładką warstwę. Powierzchnia szkła jest specjalnie zaimpregnowana w celu zapewnienia optymalnego przylegania lakieru.
Lacomat jest neutralnym, matowanym i przezroczystym szkłem podobnym do szkieł piaskowanych i trawionych kwasem.

Jest także odporne na chemiczne substancje czyszczące, produkty na bazie alkoholi i rozpuszczalniki.

 

Decormat szyby piaskowane

       Nowoczesny rodzaj szyby piaskowej, wyglądem przypomina szkło zaparowane lekką mgiełką ale to stwierdzenie nie oddaje pełnego uroku tego mlecznego kwarcowego piasku. Decormat idealnie nadaje się na drzwi szklane czy blaty.

Oprócz delikatnego wyglądu szkło matowe poprzez sposób montażu, swoją strukturę lub sposób obróbki umożliwia przenikanie światła i ochronę intymności osób i miejsc.

 

Matelac - lakierowane szkło matowione przez wytrawianie.

      Jest szkłem matowym pokrytym z jednej strony lakierem wysokiej jakości, który zapewnia bardzo gładki i elegancki wygląd a z drugiej strony chemicznie trawione szkło dla uzyskania matowej powłoki. Posiada przyjemny, estetyczny, jasny wygląd szkła opakowego oraz atrakcyjne, długotrwałe wykończenie. Lakier, który stosowany jest na szkle Matelac jest przyjazny środowisku. Szkło matowe lakierowane Matelac , dostępne jest również w wersji bezpiecznej SAFE. Wówczas polipropylenowa folia naklejana jest na tylną stronę szkła zapewniąc bezpieczeństwo.

 

Szkło hartowane - wzmocniona wytrzymałoć i bezpieczeństwo oraz  odporność na różnice temperatur.

       Hartowanie szkła to proces w trakcie którego tafla szklana ogrzewana jest do temperatury około 700 st. Celsjusza a potem bardzo szybko schłodzona zimnym powietrzem. Dzięki temu zmienia się mikrostruktura szkła i szkło nabiera cech bezpieczeństwa - w czasie rozbicia tafla szklana rozpada się na małe tępe kawałeczki

 

 

 

    

 

tel. 516 66 55 53

  info@lublinszklarz.pl

 

 

 

 

 

 

 
 

Szkło float kolorowy ( antisol) szkło absorpcyjne barwione w masie.

     Pełni funkcje szkieł przeciwsłonecznych o niskiej refleksyjności.

Szkło absorpcyjne charakteryzuje się dużą wytrzymałością i jest odporne na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych.

Dzięki szerokiej gamie barw można uzyskać wyjątkowy i atrakcyjny wygląd szyb, podnosząc estetykę budynku i nadając mu indywidualny charakter. Szkło to posiada również wspomniane wysokie właściwości odbicia światła, co ma szczególne znaczenie w upalne dni, bowiem chroni przed przegrzaniem pomieszczeń.

 •  szerokie zastosowanie w konstrukcjach fasad całoszklanych, ścianek działowych, drzwi, balustrad.

 •  szkło absorpcyjno stosowane w oknach i ścianach osłonowych, charakteryzuje się  dobrą przepuszczalnością światła widzialnego, a także zmniejszoną  przepuszczalnością promieniowania podczerwonego (redukcja do 50%);

 •  

   

  Szkło ornamentowe - z fakturą podkreślającą grę światła, trójwmiarowy wzór, jak np. kora, kocie łapki, żaluzja, wzory kwiatowe, szron, krople deszczu

       Szkło ornamentowe podkreśla stylowe wnętrza i dodaje oryginalności.

  To szkło walcowane, o ograniczonej przejrzystości, ale przepuszczające światło.

  Szkło takie stosuje się głównie jako elementy dekoracyjne w meblach i drzwiach, panelach szklanych, drzwiach całoszklanych, przesuwnych, kabinach prysznicowych

   Podkreśla i tworzy wystrój mieszkania, biura czy też hotelu.
  Jest to jeden z nielicznych materiałów, którego przejrzystość pozwala przenosić światło.

   Uzyskuje się w procesie odlewania i walcowania półprzeziernego bezbarwnego lub barwionego szkła płaskiego. Szkło jest podgrzewane do temperatury mięknienia i przepuszczane między dwoma walcami, które nanoszą wzór. Szkło posiada wzór wytłoczony na powierzchni gorącej masy szklanej.

  Rodzaje szkła ornamentowego: wypukłe, błyszczące, matowe z przeźroczystym tłem,

   

  Inne rodzaje szkła przez nas stosowanego:

  - Szkło antybakteryjne (jony srebra zatopione w masie tafli)

  - Szkło kominkowe żaroodporne

  - Szkło ognioodporne (p-poż)

  - Lustra weneckie ( szpiegowskie)

  - Antywłamaniowe - atestowane

  - Półhartowane TVG

  - Szkło zbrojone

  - Refleksyjne

   -Przeciwsłoneczne

  - Niskoemisyjne

   

   

   

   

   

   

  o firmie


  usługi


    realizacje


  o szkle


  kontakt